10. sezóna se rozjede v sobotu

22. Leden 2019, 17:56

Je pro nás velké potěšení přinést tuto aktualitu! Ledová stěna ve Víru se opět pokryla ledem, stejně jako už v předchozích deseti letech, a je připravena pro ledolezce. Do soboty ale nadále kropíme a přidáváme "do zásoby".  V pátek večer proběhnou bezpečnostní úpravy osekáním rampouchů a vyčištění štandů, a v sobotu v 9:00 už je stěna Vaše.

Ještě před tím pár důležitých informací: Prosím, pozorně si před rezervováním pročtěte pravidla, která je třeba dodržet. Ve Víru máme při plné kapacitě navěšeno 17 lan v 17ti štandech a tudíž je maximální obsazenost 34 osob, respektive 17 lezeckých dvojic. Pokud se Vás chystá přijet třeba 5, musíte do rezervačního systému zadat pouze čtyři osoby, vzhledem k tomu, že obsadíte pouze dvě lana a jeden ze skupiny bude vždy bez práce. A nebo bude v partě pouze jeden zkušený lezec, který je schopen jistit ostatní, a tudíž se budete prostřídávat pouze na jednom laně. Snad je to pochopitelné. Podrobnější vysvětlení naleznete zde.

V rezervačním systému máte na výběr v každém dni ze tří turnusů, každý po třech a půl hodinách, což je dost dlouhá doba na vyzkoušení všech cest. Turnusy jsou následující: 9:00 - 12:30, 13:00 - 16:30 a večerní 17:00 - 20:30, za umělého osvětlení. Prosíme o dodržení konce turnusu.

Do Víru se snažte přijet jako skuteční ledolezci. Zvolte vhodné oblečení, v těchto dnech teplé, ale sportovní. Až se oteplí, volte funkčí, nepromokavé. Nejdůležitější jsou boty - pamatujte! musí být s pevnou (co nejpevnější) podrážkou. Pokud už lezete, máte určitě i sedák a přilbu, a také karabinu s jistítkem, se kterými umíte zacházet. A to Vám stačí. Vše ostatní k ledolezení Vám zapůjčíme přímo pod stěnou v chatě Krabička. Zapůjčit si můžete samozřejmě i sedák, přilbu a jistítko. Předem je možné domluvit si u nás také instruktáž, pokud bude instruktor k dispozici. Všechen materiál si rezervujte v našem systému. 

Při příchodu pod Ledovou stěnu buďte opatrní na zledovatělý povrch a nebezpečí padajícího ledu. Zamiřte rovnou do chaty Krabička a zahlaste se prosím u obsluhy pod svojí rezervací. Postaráme se o Vás.

Letos je pro Vás opět připraven Metodický víkend, a to na sobotu 9.2. a neděli 10.2.. Závody v rychlosti Vírský cepín budou o týden později v sobotu 16.2. V těchto dnech budou rezervace specifické a pouze pro účastníky těchto akcí. 

Sledujte dále naše stránky i facebookový profil, kde se budete dozvídat průběžné novinky. Hodně bude záležet na počasí, tak snad nám bude přát, alespoň třeba do konce února.

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner