Novinky na letošní prázdniny

5. Červenec 2017, 00:18

V prvé řadě je třeba upozornit všechny příznivce ferratového lezení na prázdninový režim půjčovny vybavení. Rezervační kalendář nabízí celodenní provoz sedm dní v týdnu. Nezapomeňte si objednat vše potřebné pro bezpečný výstup ferratou s dostatečným předstihem, dle Vaší plánované dovolené.

Půjčovna je obohacena o nejnovější tlumiče pádu Singing Rock Phario a další navyšování kapacity připravujeme.

Pod Jezerní stěnou se objevil krásný přístřešek, k jehož instalaci si vybrala tuto lokalitu firma Petzl. Místo získalo podobu, po které jsme od začátku toužili. K úplné spokojenosti zbývá dodělat na "Jezerce" lezecké cesty a k přístřešku doplnit odpadkový koš. Ještě jednou velké díky Petzlu jménem všech turistů, cyklistů a ferratistů.

Další novinkou, která se snad po letech čekání v šuplíku s nápady stane skutečností, jsou Vírské okruhy. A nejde až zas o takovou novinku. Jeden z okruhů, který původně vůbec nebyl plánován už rok skvěle funguje. Jde o značenou stezku, která spojuje obě vírské ferraty, a mezi návštěvníky se stala  velmi oblíbenou. Ferrata okruh nám potvrdil, že má smysl věnovat úsilí i na vytvoření Malého a Velkého vírského okruhu, které byly zamýšleny mnohem dříve, než vůbec vznikly vírské ferraty. Takže snad již v průběhu letošních prázdnin zprovozníme Malý vírský okruh, na který v blízké budoucnosti nakonec naváže i ten takzvaný Velký. O tomto turistickém záměru budeme přinášet aktuální informace až v průběhu realizace, aby slova zbytečně nepředbíhala činy. Natěšeným výletníkům děkujeme za trpělivost. 

No a tou poslední novinkou je samozřejmě pokračování seriálu o Krabičce, který se nám pro samou práci trochu zasekl. Bylo toho uděláno opravdu dost, i když se to na první pohled nezdá. S neústupnou skálou nám musel jedenkrát vypomoct dynamit, a potom ještě zbíječka, ale zbytek prací byl výhradně ručních. Pokračujeme dál a brzy celá chata dostane svůj konečný tvar. Moc se na to těšíme.

Sledujte náše facebookové profily Ledová stěna Vír a Via ferrata Vír s obrázky z jednotlivých akcí a brigád...

...a hezké prázdniny Všem :-)

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner