V Liberci jako doma

20. Únor 2017, 23:14

Vypravit se třemi plnými auty do Liberce na Mistrovství republiky v ledolezení na rychlost mělo svůj smysl. Vlastně ani nic jiného nezbývalo, protože spolek Ledová stěna Vír sdružuje v současnosti nejvíce nejrychlejších ledolezců v ČR. Všichni naši závodníci chtěli potvrdit výsledky z Vírského cepínu 2017, a také zabojovat o konečné pořadí v pohárovém klání ve výsledcích z obou závodů. Vše se povedlo téměř dokonale. Jen jediná kaňka za celou sobotu byla absence Jany Hájkové, která si již v pátek večer poranila ruku a do Liberce odjet nemohla. Věříme, že by své třetí místo z Cepínu obhájila.

Od libereckých pořadatelů dostala naše skupina parádní zázemí v budově základní školy, necelých 100 metrů od závodiště. Tam jsme mohli odpočívat v průběhu celého závodního dne, což bylo v deštivém počasí velmi příjemné. Tam jsme také nabrousili cepíny a mačky k vítězným výkonům.

V kvalifikaci i ve večerním finále byla podpora vírského kotle hodně poznat, a když se rozezněl mezi činžáky zvon z Krabičky bylo jasné, kdo zrovna leze. Bylo to také poznat na displeji časomíry, kde naměřené hodnoty výrazně poklesly. Krásné souboje svedly patnáctiletá Naty Šudomová s o rok starší Anetou Loužeckou z Kralup nad Vltavou, které nakonec skončily lépe pro Anetu. Naty však dosáhla v součtu bodů v rámci Českého Poháru třetího místa a při neúčasti Jany Hájkové se jí podařilo udržet nadvládu v ženské kategorii pro Vír.

Stejně to dopadlo v mužích. I když v Liberci nastoupil do závodu elitní ledolezec Mirek Matějec, který ohrožoval i neohrozitelného Milana Dvořáčka, o další vysoce bodované pozice se porvali pouze účastníci Vírského cepínu Jirka Zigal, Ondra Šenk a Tom Koutský. Tentokrát skvěle zaběhl Tomáš a zaslouženě si místo brambory z Cepínu vybojoval bronz. Pod stupni tedy těsně skončil Ondra, ovšem v součtu pohárových bodů mu to stačilo na celkově druhé místo za Milanem. Tom Koutský hned za nimi a i v mužích je tedy disciplína naše. 

Na závěr si necháme chválu pro Ty, jejichž jména dosud nezazněla. Zuzka Hájková a Kája Matušková. Obě by klidně mohly závodit s chlapama a nevedly by si špatně. První z nich poprvé vícemistryně, druhá podruhé mistryně. Obě momentálně bez konkurence. 

A Milan? Kdo se po kvalifikaci těšil na finálové drama, toho zklamal. Na tom našem českém písečku si dá k večeři kohokoliv, aťuž ve Víru, nebo v Liberci.

Vše popsané dokládají číselné hodnoty v krásně zpracovaných tabulkách od pořadatelů libereckého závodu, za které jim děkujeme. A nejen za ně, ale i za celý závod.

Co dodat k letošní závodní sezóně. Dva závody jsou super. Příbude závodníků, soubojů, diváků, sponzorů, kategorií, talentů... atd. atd. Zatím, jak říkáme my ledolezci, nemusí pršet, stačí když kape. Ale hlavně ať mrzne!

Fotografie ze závodu naleznete zde.

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner