Vírský cepín

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V LEDOVÉM LEZENÍ NA RYCHLOST 2016

Termín konání: 13. února 2016
Místo konání: Ledová stěna Vír
Kategorie soutěžících: Muži, Ženy
Startovné: 150 Kč

Harmonogram závodu:
10:00
-  začátek  registrace do závodu
13:00 – 16:00 – kvalifikace
16:10 – vyhlášení finalistů
16:00 – 17:45 – pauza
17:45 – 18:00 – shromáždění finalistů v prostoru startu, porada
18:00 – start finále žen
cca. 18:30 – start finále mužů
cca. 19:30 – vyhlášení výsledků VÍRSKÝ CEPÍN 2016 – ukončení akce

Registrace závodníků:
Na místě v den konání závodu.

Pravidla závodu:

VÍRSKÝ CEPÍN je závod v ledovém lezení na rychlost. Úkolem soutěžících je překonat stanovenou cestu v co nejkratším čase.

Lezec je jištěn lanem vedeným přes horní vratný bod (top rope), jistící lano je v průběhu výstupu bezpečně dobíráno, je však zákázána jakákoli pomoc ze strany jističů dobíráním "natvrdo". Po pádu do lana a jeho zachycení jističem může závodník pokračovat ve výstupu, neboť se předpokládá, že pád do lana je fatální chybou, která způsobí znatelnou časovou ztrátu oproti nechybujícím lezcům, a není tedy důvodem k diskvalifikaci.

Pravá a levá hranice závodní cesty je na ledové stěně vyznačena páskami nebo barvou. Vybočení z koridoru cesty (použití cepínů nebo maček mimo hranice cesty) znamená diskvalifikaci závodníka. Ztráta lezecké zbraně (pád cepínu, stržení mačky), případně její poškození v průběhu výstupu, znamená diskvalifikaci závodníka, a to bez nároku na opravný pokus.

Závodník zastavuje časomíru (a tím určuje výsledný čas svého pokusu) úderem cepínu do zvonu nebo vypínače umístěného na konci závodní cesty. Při závadě časomíry nebo jistícího systému má závodník právo na opravný pokus.

Zranění způsobená padajícím ledem, případně neopatrným či nesprávným použitím lezeckých zbraní, nejsou důvodem pro opravný pokus.

Soutěžní pokus je omezen časovým limitem 5 minut na výstup.

Vybavení soutěžících: Závodníci nastupují do závodu ustrojeni do sedacího úvazku a lezecké přilby, vybaveni kvalitními lezeckými zbraněmi (cepíny, mačky). Při závodu je z důvodu rovnosti podmínek zakázáno použití háků určených k rychlostním soutěžím v ledovém lezení.

 

Rezervace ledové stěny

Rezervujte si místo na stěně a materiál k zapůjčení!

Rezervační kalendář

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner