10. sezóna se rozjede v sobotu

22. Leden 2019, 17:56

Je pro nás velké potěšení přinést tuto aktualitu! Ledová stěna ve Víru se opět pokryla ledem, stejně jako už v předchozích deseti letech, a je připravena pro ledolezce. Do soboty ale nadále kropíme a přidáváme "do zásoby".  V pátek večer proběhnou bezpečnostní úpravy osekáním rampouchů a vyčištění štandů, a v sobotu v 9:00 už je stěna Vaše.

Ještě před tím pár důležitých informací: Prosím, pozorně si před rezervováním pročtěte pravidla, která je třeba dodržet. Ve Víru máme při plné kapacitě navěšeno 17 lan v 17ti štandech a tudíž je maximální obsazenost 34 osob, respektive 17 lezeckých dvojic. Pokud se Vás chystá přijet třeba 5, musíte do rezervačního systému zadat pouze čtyři osoby, vzhledem k tomu, že obsadíte pouze dvě lana a jeden ze skupiny bude vždy bez práce. A nebo bude v partě pouze jeden zkušený lezec, který je schopen jistit ostatní, a tudíž se budete prostřídávat pouze na jednom laně. Snad je to pochopitelné. Podrobnější vysvětlení naleznete zde.

V rezervačním systému máte na výběr v každém dni ze tří turnusů, každý po třech a půl hodinách, což je dost dlouhá doba na vyzkoušení všech cest. Turnusy jsou následující: 9:00 - 12:30, 13:00 - 16:30 a večerní 17:00 - 20:30, za umělého osvětlení. Prosíme o dodržení konce turnusu.

Do Víru se snažte přijet jako skuteční ledolezci. Zvolte vhodné oblečení, v těchto dnech teplé, ale sportovní. Až se oteplí, volte funkčí, nepromokavé. Nejdůležitější jsou boty - pamatujte! musí být s pevnou (co nejpevnější) podrážkou. Pokud už lezete, máte určitě i sedák a přilbu, a také karabinu s jistítkem, se kterými umíte zacházet. A to Vám stačí. Vše ostatní k ledolezení Vám zapůjčíme přímo pod stěnou v chatě Krabička. Zapůjčit si můžete samozřejmě i sedák, přilbu a jistítko. Předem je možné domluvit si u nás také instruktáž, pokud bude instruktor k dispozici. Všechen materiál si rezervujte v našem systému. 

Při příchodu pod Ledovou stěnu buďte opatrní na zledovatělý povrch a nebezpečí padajícího ledu. Zamiřte rovnou do chaty Krabička a zahlaste se prosím u obsluhy pod svojí rezervací. Postaráme se o Vás.

Letos je pro Vás opět připraven Metodický víkend, a to na sobotu 9.2. a neděli 10.2.. Závody v rychlosti Vírský cepín budou o týden později v sobotu 16.2. V těchto dnech budou rezervace specifické a pouze pro účastníky těchto akcí. 

Sledujte dále naše stránky i facebookový profil, kde se budete dozvídat průběžné novinky. Hodně bude záležet na počasí, tak snad nám bude přát, alespoň třeba do konce února.

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner