Co jsme za poslední rok provedli :)

14. Leden 2014, 22:08

Pro zkrácení dlouhé chvíle při čekání na zimu a další sezónu na Ledové stěně ve Víru Vám přinášíme rekapitulaci toho, co se nám od konce sezóny minulé podařilo připravit, co Vás čeká a na co se můžete těšit.

Celý prostor pod Ledovou stěnou byl za pomoci techniky "uhlazen", což je velké plus zejména pro konání větších akcí, kdy se staví stany apod. Terén byl posléze opět technikou překopán, abychom mohli zabetonovat nové sloupy na osvětlení a webkameru a veškerou elektroinstalaci vést pod terénem. Následné zahrnutí výkopu už se z velké části realizovalo bez využití techniky. Výsledek nás těší, neboť nainstalovaná světla Ledovou stěnu krásně nasvěcují a ještě na sloupech zbývá prostor pro světla další. Navíc už brzy budete moci sledovat Ledovou stěnu prostřednictvím webkamery instalované na jednom ze sloupů.

Další oblastí, ke které se upínala naše pozornost a snažení, bylo vylepšení ledovacího systému. Vše vyústilo v instalaci dvou ledovacích ramen na Velké věži a úpravu ledování na Blueberry a Malé věži. Předpokládáme, a to dle výsledků třídenního testovacího ledování před Vánoci, že při výraznějších mrazech lze zaledovat všechny tři sektory během několika dní, což je oproti minulým rokům veliký posun.

Před Vánoci jsme se také po dlouhém jednání s úřady vrátili do Krabičky a na letošní sezónu budeme mít přeci jen trošku lepší zázemí a pod stěnou nás tedy mimo pleteného svetru od maminky bude zahřívat i horký čaj s medem a citronem.

Naše půjčovna se rozrostla o nové kousky od Singing Rocku, konkrétně tři páry cepínů Bandit, pět párů rychloupínacích maček Lucifer, deset párů řemínkových maček Fakir a deset nových lan Tendon. V případě velké potřeby materiálu a maximální kapacitě Ledové stěny jsou počty materiálu v půjčovně možná nedostatečné, nicméně opět je to veliké zlepšení našich možností, zejména v případě maček.

U svahu za Krabičkou jsme vybetonovali základ pro opěrnou zeď a ve volných chvílích jsme čistili Velkou věž od hlíny a náletových porostů. A Když už se nám zdálo, že trávíme na Ledové stěně moc času, vydali jsme se jakožto členové Horolezeckého oddílu Vír v rámci snahy o rozvoj horolezectví ve Víru připravovat další skalní terény, stavět umělou stěnu či vychovávat mladé a nadějné horolezce.

Rok 2013 byl náročný a to v mnoha ohledech, nicméně byl to pro nás, kluky a holky z Víru, rok krásný a těšíme se na další společné zážitky ve Víru, a doufáme, že tyto zážitky budeme moci sdílet i s Vámi.

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner