Konečně otevřeno!

26. Únor 2018, 22:01

V neděli ráno jsme přivítali první natěšené ledolezce. Ti úplně první měli tu čest sekat cepíny do dosud netknutého ledu, navíc po velmi produktivní noci, která přinesla masivní přírůstek na tloušťce vrstvy. Opožděná sezóna snad všechny potěší. Váš zájem je obrovský a my řešíme dilema kolik času věnovat v těchto extrémně chladných dnech ledování a kolik lezení, tak aby se na led dostali všichni a zároveň vznikala vrstva, po které se bude dát lézt déle i po oblevě.

Přinášíme několik důležitých upozornění. Prosíme, věnujte jim nyní svoji pozornost!

Vysvětlivky k rezervačnímu systému:

Opět připomínáme, aby jste se rezervovali vždy ve dvojici, nebo skupině na patřičný počet lan, který v jeden okamžik obsadíte. Jednotlivec se rezervovat nemůže - ve Víru je sólolezení zakázané. Pokud přijedete ve trojici, je jasné, že obsadíte pouze jedno lano. Skupinka čtyř neznamená automaticky obsazení dvou lan, pokud pouze jeden z party umí jistit. Dalo by se vymyslet spoustu dalších kombinací. Vysvětlení je jednoduché - ve Víru je maximální kapacita 34 osob, i když to nemusí být pravda, protože toto číslo vychází z maximálního počtu lan na ledu, kterých je 17. Pokud by se tedy čistě hypoteticky příhlásila na každé lano trojice, může být ve Víru přítomno v jednom turnusu 51 lezců. Zkuste brát ohled na další čekající zájemce a vytvářejte rezervace s rozmyslem. Děkujeme.

Vypsané rezervace a jejich kapacita:

Rezervace vypisujeme dle aktuálního stavu ledu, který je velmi promněnlivý. Konec února a úplný začátek března už zůstane v aktuálních večerních turnusech i se stávajícími počty osob. V sobotu a v neděli probíhá na LSV "Metodický víkend ČHS", který zablokuje cesty na Velké věži. V rezervačním kalendáři je turnus pro metoďák od 10:00 do 16:00 s kapacitou 50ti osob. Slouží účastníkům k rezervaci lezeckého materiálu. Pro zbytek lezců zůstávají funkčí 2 lana ve Žlabu a 4 na Malé věži. Kdo tu ale loni lezl, ví, že tyto linie jsou spíše pro experty, než pro začátečníky. Přesto - stále se jedná o top-rope lezení. Turnusy do těchto sektorů jsou vypsány v klasických časech. V 16:00 metodický program končí a večerní turnusy už umožní lezení také na Velké věži, jako při běžném provozu. 

Po víkendu očekáváme navýšení kapacity až třeba na zmíněných 17 lan a také plánujeme otevřít 3 turnusy i ve všední dny. Až nastane výrazná obleva, začne se zase kapacita snižovat. 

A zase ty boty...

Kvalitní a vhodná obuv má při ledovém lezení stejnou důležitost, jako mačky a cepíny samotné. Chcete li si lezení opravdu užít, třeba i s vypůjčenými turistickými mačkami, musíte je "vyztužit" pořádně pevnou podrážkou! Variantou mohou být boty skialpové, nebo jen obyčejné lyžáky.

Sledujte naše stránky a hlavně aktuální rezervace. S případnými dotazy volejte na 732732751. Pro připomenutí přikládáme fotografie se seznamem "ledových" cest v plné kapacitě. Snad se na ni do konce týdne dostaneme. Počasí tomu rozhodně přeje.  

 

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner