Otevření se blíží

17. Leden 2021, 16:30

Po přerušení ledování od úterý 12.1. padly teploty na požadované hodnoty opět v noci z pátku na sobotu a mohlo se pokračovat. Víkend byl mrazivý, ovšem ne až tak extrémně, jak vyznělo z předpovědí. Přesto nastřikování skal jelo non-stop. Krátká pauza na úpravy ledu a očištění štandů proběhla od nedělního poledne do setmění. Stav ledu opět nejlépe ukáží snímky pořízené právě ve zmíněné pauze. Ledu už není rozhodně málo a určitě už je dobře lezitelný, ale pokud je v následujících hodinách ještě šance vrstvu posílit, musíme tomu dát přednost. Zkušenosti hovoří jasně: čím více ledu, tím delší jeho životnost a odolnost vůči oblevám. Zpřístupnění stěny horolezcům předpokládáme v druhé polovině příštího týdne, možná až na příští víkend. Je třeba počítat s upravenými pravidly v provozním řádu stěny oproti normálu, z důvodů protiepidemických opatření. Veškeré informace budou dostupné na našich stránkách a FB profilu Ledová stěna Vír.

Důležitá upozornění:

Prosíme a žádáme návštěvníky stěny a kolemjdoucí, aby v současné době nevstupovaly do bezprostřední blízkosti skal, na kterých vznikají velmi nebezpečné ledové útvary, hrozící nepředvidatelným zřícením. Na skalách může také probíhat nezbytná uprava ledu a cílené shazování rampouchů. Nechceme zakazovat vstup pod skály, které jsou na soukromém pozemku, proto prosíme procházející, aby se drželi co nejdále od úpatí skal a sledovali dění nad sebou. Děkujeme za pochopení.

Další upozornění je určeno případným zájemcům o výstup ferratou Ledová stěna. Vstup na tento úsek je do odvolání přísně zakázán z důvodu zalednění ferratové cesty. I v tomto případě děkujeme za pochopení.  

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner