Prázdninová nabídka lezeckých zážitků ve Víru

26. Červen 2018, 23:10

Ten čas tak strašně letí, že už si jdou děcka v pátek zase pro vysvědčení. A než se nadějeme, tak zas půjdou do školy. Na dobu mezi těmito dvěma událostmi jsme pro návštěvníky Víru připravili možnosti k hromadě lezeckých i turistických dobrodružství.
V prvé řadě ferraty. Opět najíždíme na každodenní provoz půjčovny od 9:00 do 19:00. Stačí si zvolit termín, provést on-line rezervaci, a na chatě Krabička už pro Vás bude na daný den a hodinu vše připraveno. I v případě, že jen půjdete náhodou okolo, můžete se zkusit na Krabičce zastavit a poptat se na volné vybavení k výstupu po ferratě. Vzhledem ke kapacitě půjčovny je velká šance na úspěch. Nezbytný komplet výbavy je na 2 hodiny za 200 Kč, bez rozdílu jde li o dospělého, nebo o dítě. Čas dvou hodin Vám bude bohatě stačit k projití turistického okruhu, který obsahuje i výstupy oběma ferratami.
Skalním lezcům nabízí Vír prozatím asi dvacítku sportovních cest v různých sektorech. V průběhu prázdnin snad přibudou další. Úplným začátečníkům doporučujeme sektor Jezerní stěny, kde je i jedna z ferrat. Ta se dá využít ke slanění ke štandům a navěšení lan pro případné top-rope lezení. Také odjištění borháky je ve stylu umělé stěny s velmi příjemnými rozestupy. Jen prosíme, nechte auto na parkovišti u Ledové stěny, a ujděte s batohem těch 300 metrů pod skálu. Petzl Vám pod "Jezerkou" postavil přístřešek, který Vás ochrání před sluncem i deštěm, auta jsou tu zbytečná a místo pro parkování tu opravdu není. Nehledě na to, že plecháči jsou zde ve velkém ohrožení padajícím kamení od lezců ferraty. Následné stížnosti budeme zcela ignorovat.
Další lezení naleznete na Velké i na Malé věži v sektoru Ledové stěny. Od 1.7. také otevírá na půl roku svoji stěnu Maratónka. Vzhledem ke své jihozápadní orientaci je ideální pro chladnější dny, kdy je člověk za sluneční svit rád. Informace o skalní oblasti nastudujte na našich stránkách.
Další nabídkou pro Vás na období prázdnin je možnost kempování na pozemku v areálu Ledové stěny. Kapacita bude zatím provizorní, s maximem 5 stanů. Za dobrovolný příspěvek je možné poskytnout elektrické připojení, pitnou vodu, nebo třeba dřevo na oheň. Brzy snad budou v Krabičce k dispozici i vnitřní toalety. Nebojte se tedy nahlásit obsluze na Krabičce a klidně se ve Víru zabydlete na více dní. Vždyť zábavy, sportovního i kulturního vyžití a hlavně přírodních krás je v okolí pro jediný den příliš.
Jako první vždy navštivte chatu Krabičku, a tam už se domluvíme a rádi Vám poradíme. Vzhůru do prázdnin - těšíme se na společná setkání.

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner