Prognóza pro Vír

20. Únor 2018, 20:41

Přinášíme další informace. Jak dokládájí přiložené fotografie, přírůstek v ledové vrstvě byl po mrazivé noci z pondělka na úterý velmi kvalitní. Bohužel v řeči meteorologů k nám doputoval v průběhu dopoledne výběžek tlakové níže od jihu, který přinesl oblačnost a oteplení a ledování muselo být přerušeno. Ani nyní, po setmění, teplota neklesá, takže pauza se zřejmě protáhne, doufejme, že pouze na 24 hodin maximálně. Jestli a kdy, k tomu momentálně nejčastěji směřují Vaše dotazy a věřte, že není snadné na ně odpovědět. Každopádně letité zkušenosti nám umožňují vydat následující předběžnou prognózu. 

Otevření? Pravděpodobně první lezce pustíme do několika cest již v sobotu ráno. Rozhodně nebudou funkční všechny linie. Kapacita návštěvníků bude zveřejněna v rezervačním systému, který zatím nebyl otevřen. Jeho zprovoznění odhadujeme na čtvrteční večer.

Navýšení kapacity? Samozřejmě podle vývoje počasí. Předpověď dává naději, že se možná již za týden dostaneme na plnou vytíženost 17 TR lan. Na to Vás samozřejmě včas upozorníme.

Metodický víkend ČHS? Výuka lezení v ledu vyžaduje jeho dostatečnou vrstvu. Taková zatím bohužel na skalách ve Víru není a dnešní pauza ve tvorbě ledu zřejmě odsoudí "metoďák" k jeho třetímu letošnímu zrušení. Rozhodnutí přineseme po poradě s lektory zítra.

Vírský cepín - MČR na rychlost? Závod se překládal na náhradní termín častokrát, takže doufáme, že si na něj rychlosťáci počkají i tentokrát. Byla by velká škoda přerušit tradici, stejně jako u metoďáku. Jako náhradní termín pro Cepín se jeví sobota 10.3.2018

Prozatím vše. Předpověď je dobrá a lézt se bude. Přece Vás poprvé nezklameme...

Další informace: 21.2., 18:00

 

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner