Vírský cepín již tuto sobotu

5. Březen 2018, 20:45

Málokdo věřil, že se to může ještě stát. Ale je tomu skutečně tak a nejstarší, dosud fungující závod v ledolezení v České republice bude mít v sobotu 10.3. své další pokračování, tentokrát již desáté. Je to malý zázrak, že po deset let nedošlo k jedinému přerušení v řadě ročníků. A nyní již máme jistotu, že množství ledu ve Víru umožní opět přívítat nejrychlejší ledolezce k souboji o tradiční trofej. 

Pevně doufáme, že se změně termínu dokáží přizpůsobit pravidelní účastníci a v sobotu budou na startu. Zároveň se těšíme na nové soutěžící, kteří mohou vyzkoušet tuto zajímavou disciplínu, třeba bez ambicí na úspěch, pouze s cílem zasportovat si a pobavit se. 

Letošní ročník Vírského cepínu přinese několik změn, které by snad měly být ku prospěchu celé akce.

Závod bude probíhat souběžně s běžným provozem Ledové stěny Vír. Bude pouze odebráno několik lan sousedících se závodní cestou, čímž se nepatrně sníží kapacita. Lezci, kteří si v sobotu zaplatí vstupné, budou mít zároveň uhrazeno startovné a samozřejmě i závodníci se zaplaceným startovným mohou využívat ostatní lana po celý den. Výše vstupného i startovného je shodná: 200 Kč (členové ČHS =150 Kč). Samozřejmě bude k dispozici také půjčovna materiálu pro běžné lezení i pro závodění.

Výraznou změnou bude zázemí chaty Krabička, která poskytne více prostoru k pohodlné přípravě sportovců, k jejich registraci, také k odpočinku. K dispozici bude občerstvení s nabídkou teplých nápojů, piva, polévky, nebo třeba párků. Také se letos poprvé odvážíme uspořádat v Krabičce pozávodní večírek. Na počest vítězům ponese název "Cepíny v Krabičce"

Změny, které budou nejvíce zajímat soutěžící, se týkají pravidel závodu. Jelikož je Vírský cepín opět mistrovstvím republiky a zároveň nominačním závodem do reprezentace ČR pro soutěžní sezónu 2019, je snahou pořadatelů co nejvíce přiblížit pravidla standardům Světového poháru, respektive komisi ledolezení při UIAA. Cílem je připravit naše nejlepší závodníky na reprezentační kariéru a na podobný, ne-li stejný, průběh závodů v rychlosti. Prosíme zájemce o účast, aby se pozorně seznámili s aktuálními pravidly a harmonogramem závodu, a také s možnostmi registrace zde.

Shrnutí na závěr: Mistrovství republiky v ledolezení na rychlost - Vírský cepín 2018 začne ve Víru na Ledové stěně v sobotu 10.3. ve 13:00 kvalifikací. Finále bude jako obvykle při umělém osvětlení od 18:00. Okolo 19:30 proběhne vyhlášení vítězů a poté tradiční slavnostní ohňostroj. Dlouhý den pak zakončíme oslavou v chatě Krabička. Všichni jsou srdečně zváni - budeme se těšit.

 

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner