Zahájení ferratové sezóny v nouzovém stavu

20. Duben 2020, 23:55

Hlásíme se po delší odmlce, způsobené zcela jasnými důvody. Rok 2020 zatím aktivitám našeho spolku příliš nepřeje. Poprvé po jedenácti letech jsme prožili zimu bez Ledové stěny, a když už to vypadalo na brzký začátek skalních disciplín, přišla nečekaná stopka ze strany pandemie. Nyní, za stále vyhlášeného nouzového stavu, řešíme stejně jako jiná odvětví pozvolný návrat do života. Veškeré varianty však končí kompromisem mezi dodržením zákonů, uspokojením poptávky po našich službách a ochranou Vašeho zdraví.

Pro sportovní lezce, kteří by rádi navštívili vírské skály, platí stejná vládní nařízení, jako pro ostatní venkovní sporty. Vzhledem k dostupnosti skal z obce (a naopak), prosíme horolezce, aby omezili svůj další pohyb mezi obydlími. Procházka po vsi je zbytečná, hospody jsou stejně zavřené. A přijeli jste jistě především za lezením. To jen z ohleduplnosti vůči místním, za kterou Vám předem děkujeme.

Ferrátysté s vlastním vybavením jsou na tom velmi podobně. Obě cesty jsou volně přístupné kdykoliv. Dodržujte odstupy od dalších skupinek a z hygienických důvodů doporučujeme použití rukavic. Přeci jen je ocelové lano jedno velké madlo, jehož 200 metrů délky nebudeme dezinfikovat po každém použití.

Nejsložitější opatření nám vyvstávají u zájemců o ferraty, kteří potřebují využít služeb naší půjčovny. Ono totiž dezinfikovat lezecký materiál není až tak snadné, jak by se zdálo. Námi zvolené metody budou náročné především na čas mezi jednotlivými výpůjčkami, což se logicky promítne také na počtu odbavených návštěvníků. Chata Krabička bude přístupná pouze jednotlivcům a výdej materiálu bude pouze přes venkovní okénko. Bezpečnostní rozestupy a nošení roušek jsou samozřejmostí. Testovací provoz zahájíme v sobotu 25.4.2020. Na tento termín vypíšeme první omezené rezervace do rezervačního kalendáře již tuto středu. Pro více aktuálních informací volejte 732 732 751.

Prosíme o pochopení a trpělivost v rámci tohoto zvláštního období. Věřte, že se snažíme vyhovět Vašim přáním, i když by bylo snažší provoz nerozjíždět. Především žádáme o vzájemnou ohleduplnost, která ospravedlní i fungování tak nepodstatných věcí, jakými jsou nyní sport a zábava.     

Rezervace Via ferrata Vír

Rezervujte si materiál na ferraty

Oficiální Facebook

   

Hlavní partner